Choreografijos skyrius

Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje choreografijos skyrius įsteigtas 1989 metais. Tuo metu skyriuje pradėjo dirbti choreografijos pedagogė Eterė Ambraškienė. Nuo 1992 metų į skyriaus darbą įsiliejo du Muzikos ir teatro akademijos choreografijos specialybės absolventai: Loreta Vaitkutė ir Giedrius Zaborskis. Netrukus skyriuje pradėjo dirbti mokytoja Aida Brazdeikienė.

Šiuo metu choreografijos skyriuje dirba keturi choreografai: skyriaus vedėjas Giedrius Zaborskis, mokytojai Loreta Vaitkutė, Aida Brazdeikienė, Edita Rimeikytė.

Vykdomos klasikinio šokio ir bendro choreografinio ugdymo programos. Choreografijos skyriaus mokiniai mokosi klasikinio, lietuvių liaudies sceninio, pasaulio tautų, istorinio bei šiuolaikinio šokio, taip pat gimnastikos, muzikuoti pasirinktu instrumentu.

Kas du metus choreografijos skyrius organizuoja regioninį klasikinio šokio festivalį-konkursą „Arabeskas“. Skyriaus mokiniai aktyviai dalyvauja mokyklos, rajono, šalies renginiuose. Koncertavo Švedijoje, Makedonijoje, Kroatijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Italijoje, Bulgarijoje. Taip pat dalyvauja ir laimi aukštas vietas jau tradiciniais tapusiuose konkursuose ir festivaliuose: baleto ir šiuolaikinio šokio konkurse „Allegro“ Vilniuje, festivalyje-konkurse „Aušrinė žvaigždė“ Šiauliuose, muzikos ir meno mokyklų choreografijos skyrių festivalyje „Šitam dideliam būry“.

choreog.sk